kickbox, vysoke myto, myto,viktorin, kicboxing, fight, bojove sporty,boj, vm, chocen, litomysl,
15854
post-template-default,single,single-post,postid-15854,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

07 Zář Adam Pánek se stal v irském Dublinu vicemistrem světa WAKO

Dny od 27. srpna  do 3. září byly pro Falcon kickbox Vysoké Mýto velice úspěšné. Adam Pánek (16 let) byl za své dosavadní úspěchy nominován a vyslán reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v kickboxu juniorů a kadetů asociace WAKO, které se konalo v irském Dublinu. A nebylo to vůbec snadné. Na tomto vrcholném klání se sešlo téměř 1700 závodníků z 47 států.  Česká republika s „pouhými“ 10 závodníky a 16 starty (pro srovnání Rusko mělo 155 startů) skončila na krásném 17. místě. Adam Pánek byl nasazen do dvou disciplín Lightcontact a Kick-Light (povoleny kopy na stehna tkz. Low-Kick) ve váhové kategorii nad 94 kg / junioři.

Po loňském úspěchu ve Španělsku, kde Adam Pánek (starší žáci – dnes junior) a Martin Viktorin ml. (junioři – dnes senioři / muži) získali ve svých věkových a váhových kategorií zlatou trofej mistra Evropy WAKO,  Adam zabodoval v juniorech.

Světová asociace WAKO je pro kickboxery něco jako olympiáda pro atleta. Dostat se na stupně vítězů je tedy obrovským úspěchem a to se Adamovi povedlo hned dvakrát. V lightcontactu se Adam probojoval do semifinále, kde narazil na německého obra, který ho už do finálového boje nepustil. I tak z toho byl krásný bronz. Kick-light byl ještě o krok úspěšnější, v něm se Adam dostal až do finále výhrou nad chilským bojovníkem. V něm těsně prohrál s bojovníkem z Chorvatska, se kterým má dosavadní bilanci 1:2. I s takto těsnou prohrou jsme byli velmi spokojeni, protože titul vicemistra světa je úspěch. Adam je jeden z mála v celé historii českého kickboxu, komu se to podařilo. Celkové pořadí Lightcontact:  1. místo Chorvatsko, 2. místo Německo, 3. místo Česká republika (Adam Pánek) a Turecko.  Kick-Light: 1. místo Chorvatsko, 2. místo Česká republika (Adam Pánek), 3. místo Chile a Španělsko.

Děkuji Adamovi za skvělou reprezentaci nejen České republiky, ČSFU, města Vysoké Mýto, ale především i klubu Falcon. Jsem rád, že i tak malé město a klub dokáže konkurovat světu. Máme obrovské úspěchy nejen v tuzemsku, ale i ve světě a díky tomu dnes patří naši závodníci a klub Falcon mezi špičku. Děkuji celému týmu Falcon a gratuluji k těmto výborným výsledkům.